Семінар, організований ААУЦА був своєчасний, актуальний та корисний.

Семінар, організований ААУЦА був своєчасний, актуальний та корисний. Семінар, організований ААУЦА був своєчасний, актуальний та корисний.

Семінар, організований ААУЦА був своєчасний, актуальний та корисний.

26.10.2017 Асоціація «Аеропорти України» ЦА (ААУЦА) організувала проведення семінару щодо можливостей використання електронної платформи публічних закупівель «ПРОЗОРРО» для представників підприємств та організацій - учасників ААУЦА. Аудиторію для проведення даного заходу люб’язно надало керівництво Національного авіаційного університету.

Ціль заходу була – аналіз випадків порушень при проведенні тендерних процедур та відпрацювання рекомендацій щодо їх недопущень.

З великою зацікавленістю учасники заходу заслухали виступ начальника II відділу департаменту розгляду скарг Антимонопольного комітету Ганни Горносталь. На всі задані питання були отримати вичерпні, професійні відповіді.

Заступник начальника відділу навчання та підтримки системи ДП «ПРОЗОРРО», Денис Левченко розповів про організацію та роботу електронної платформи публічних закупівель «ПРОЗОРРО» за наступною тематикою:

• Майданчики для організації закупівель (їх види, особливості, реєстрація і тд)

• Тендерні процедури і якісний відбір постачальника

• Рекомендована методика визначення очікуваної вартості закупівлі, зокрема для товарів/послуг, для яких відсутні відкриті дані щодо ціни на ринку (спеціалізовані комп’ютерні системи, консалтингові послуги, добровільне страхування, унікальні товари/послуги за індивідуальним проектом тощо);

• Електронні торги; рекомендації щодо проведення торгів, де потенційно можлива участь резидентів та нерезидентів - проблеми при оцінці пропозицій в різних валютах та з урахуванням/без урахування НДС та митних платежів

• Розміщення інформації в Прозорро (в тч при дотендерних закупівлях)

• Електронний пошук постачальників в Україні та за кордоном

В процесі проведення семінару було обговорено багато питань учасників, які стосувались порушень, як замовниками, так і постачальниками, недосконалістю системи, де потрібно, на думку учасників, доопрацювати ряд положень. Особливо це стосується підставних компаній, які приймають участь для демпінгу цін та впливають на результати тендерних закупівель та можливість визначення переможця.

Семінар пройшов у формі дискусій з великою зацікавленістю учасників.

На жаль, не всі учасники ААУЦА змогли прийняти участь в даному заході (особливо регіональні аеропорти – комунальні підприємства).

Велику активність проявили представники ДАП «Україна», «Альтіс- Корпорейшн», ТОВ «Інтеравіа», ТОВ «ВАТЕК» та інші.

Керівництво ААУЦА вдячне ДП «ПРОЗОРРО» та Антимонопольному комітету за винайдену можливість делегувати своїх представників на такий важливий захід, де учасники мали змогу отримати більше інформації для проведення тендерних процедур у відповідності до законодавства України.