Успішно діючий аеропорт - підвищує статус міста та регіону у кілька разів!

Успішно діючий аеропорт - підвищує статус міста та регіону у кілька разів! Успішно діючий аеропорт - підвищує статус міста та регіону у кілька разів! Успішно діючий аеропорт - підвищує статус міста та регіону у кілька разів! Успішно діючий аеропорт - підвищує статус міста та регіону у кілька разів!

Успішно діючий аеропорт - підвищує статус міста та регіону у кілька разів!

Під таким гаслом 18 жовтня 2017 в Вінницькій обласній філармонії відбувся 4-й Міжнародний авіаційний форум «Аероконгрес-2017», організований Асоціацією «Аеропорти України» цивільної авіації (ААУЦА) за підтримки Вінницької міської ради та міського голови Сергія Моргунова.

Цей захід був присвячений 25-річчю організації ААУЦА, яка була створена у 1992 році як громадська організація для координації діяльності її учасників, захисту їх прав та інтересів, сприяння розвитку аеропортів України. Під час заходів відбулося відзначення та нагородження учасників, які досягли вагомих результатів в діяльності своїх підприємств та закладів у взаємодії з ААУЦА.

У роботі «Аероконгресу – 2017» прийняли участь: керівники області та міста Вінниця, керівники та власники аеропортів, також представники КМ, МІУ, МЕРТ. ДАС, авіакомпаній, авіапідприємств, туристичних організації, підприємств, які працюють з аеропортами та для аеропортів, делегацій з Туреччини, Польщі, Німеччини, Литви, Білорусії, Чехії та Італії. У форумі прийняло участь близько 150 учасників.

Відкрив форум президент ААУЦА Петро Липовенко, з вітальним словом виступили заступник голови ОДА Олександр Крученюк, секретар Вінницької міської ради Павло Яблонський, керівник аеропорту "Даламан" (Туреччина) Hamdi Guvench, директор аеропорту "Вінниця" Ярослав Мазурець та ректор НАУ Володимир Ісаєнко.

На початку роботи авіафоруму президент ААУЦА оголосив результати щорічного конкурсу «АЕРОПОРТ РОКУ», переможцем якого, за результатами підсумків конкурсної комісії згідно відповідним критеріям, став КП «Аеропорт Вінниця». Саме «Аеропорт Вінниця», порівняно з 2016 роком серед інших аеропортів досяг найбільшого приросту (229,7%) пасажиропотоку та обслужених авіарейсів, тому і був нагороджений перехідним кубком ААУЦА, а його директор Мазурець Ярослав Леонідович – Почесною Грамотою та цінним подарунком ААУЦА.

Головні теми форуму:

- Міжнародний досвід розвитку аеропортів;

- Сучасні вимоги до аеропортів та аеронавігаційного забезпечення;

- Авіація загального призначення, проблеми та розвиток;

- Нормативне - правове забезпечення авіаційної галузі;

-Туризм та авіація - фактори розвитку регіонів.

Учасники «Аероконгресу-2017» ознайомились з виставкою досягнень в новітніх аеропортових технологіях, спецтехніки та систем, яку представили учасники ААУЦА.

Цікаво було послухати змістовну презентацію керівника аеропорту - "Даламан" (Туреччина) Hamdi Guvench про важливості аеропорту для регіону в організації в'їзного та виїзного туризму та експерта з розвитку аеропортів (Польща) Sebastian Gosciniarek щодо грантового фінансування розвитку аеропортів.

Начальник департаменту із розвитку ДП «Украероруху» Олег Жуков в своєму виступі – презентації розповів про впровадження новітніх технологій по управлінню повітряним рухом в районі регіональних аеропортів, які на даний час не мають регулярних рейсів по системі AFIS.

Радник міського голови м. Вінниці Євген Трескунов презентував необхідність розвитку аеропорту м.Вінниці та можливості збільшення його пасажиропотоку, враховуючи розташування та туристичну привабливість регіону.

Захід був своєчасним, діловим та конструктивним, спрямований на розвиток статусу та привабливості регіонів, які мають діючі аеропорти.

Учасники заслухали також ряд інших цікавих презентацій та обговорили важливі актуальні питання сьогодення, про що детальніше буде висвітлено в наступних публікаціях.

ААУЦА вдячна керівництву міста та області за гостинний прийом та допомогу в організації заходів. Сподіваємось на нові зустрічі в рамках АЕРОКОНГРЕСУ, які збагатять новим практичним досвідом