Польотам з Миколаївського аеропорту - бути!!

Польотам з Миколаївського аеропорту - бути!! Польотам з Миколаївського аеропорту - бути!! Польотам з Миколаївського аеропорту - бути!! Польотам з Миколаївського аеропорту - бути!!

3-4 серпня 2017 року, у сесійній залі Миколаївської обласної ради відбулось чергове засідання Правління Асоціації "Аеропорти України"ЦА (ААУЦА), де розглядалося одне із основних питань - відродження авіаційних перевезень з комунального підприємства «Миколаївський міжнародний аеропорт».

Аеропорт м. Миколаєва було обрано для проведення засідання Правління ААУЦА не випадково, оскільки таких масштабів реконструкції об'єктів аеропорту (аеродром, термінал) за останні 25 років, не враховуючи підготовки до Євро 2012 не відбувалося ні в одному аеропорту України. Основний стимул, як сказав у своїй доповіді президент ААУЦА Липовенко П. І., що наявність діючого аеропорту підвищує статус міста, регіону у 2-2,5 рази.

Тільки командна робота, консенсус авіаційних фахівців, власників аеропортів та всіх органів місцевої влади здатна забезпечити результат та польоти в регіоні.

ААУЦА радо вітає таку співпрацю та підтримує аеропорт у всіх починаннях.

Генеральним директором аеропорту «Миколаїв» Галайко М.В. разом з потужною командою фахівців, завдяки плідній співпраці з органами регіональної виконавчої влади, яка забезпечила фінансування, не тільки розроблено план відновлення інфраструктури аеропорту, але на сьогодні вже повним ходом ідуть ремонтні та відновлювальні роботи для забезпечення сертифікаційної придатності аеропорту.

Керівництво аеропорту бачить перспективу розвитку, яка при наявності стратегії окреслить направлення в розвитку, буде прикладом для багатьох регіональних аеропортів України, які на сьогодні знаходяться в початковій фазі без достатнього фінансування та регулярних авіаперевезень.

У засіданні Правління ААУЦА (загальна кількість учасників - більше 70 чол.) прийняли участь:

перший заступник голови ОДА Бонь В.В., заступник голови ОДА Гайдаржи В.В., заступник голови Миколаївської обласної ради Кротов А.О., народний депутат України Козир Б.Ю., екс Перший заступник Міністра Інфраструктури-директор програми "Інфраструктура майбутнього" аналітичного центру "Український інститут майбутнього" Шульмейстер В.Ю., радник Міністра Інфраструктури Мезенцев В.О., начальник відділу розвитку та екологічної безпеки аеропортів Державіаслужби Марунич С.В., генеральний директор аеропорту "Даламан" (Туреччина) Хамді Гювенч.

На засіданні Правління ААУЦА було розглянуто актуальні питання діяльності українських аеропортів, впливу Асоціації, як корпоративного галузевого громадського органу, на їх подальший розвиток та участі у вирішенні нагальних питань функціонування аеропортів у сучасних умовах.

Зокрема, були розглянуті питання:

- Стратегії розвитку транспортної інфраструктури, авіаційної галузі та аеропортів.

- Стан реалізації "Програми розвитку аеропортів України до 2023 року", затвердженої Постановою КМУ №126 від 24.02.2016року;

- Створення необхідних умов та заходів для організації авіаперевезень у регіональних аеропортах України.

- Форми власності та управління аеропортами.

- Стандарти та технології наземного обслуговування. Підготовка аеропортів до аудиту авіакомпаній.

- Міжнародний досвід організації чартерних авіаперевезень на прикладі аеропорту "Даламан" (Туреччина)

- поточної діяльності Асоціації.

Питання порядку денного були детально та професійно обговорені учасниками заходу, де позиція керівництва Асоціації, знайшла цілковиту та одноголосну підтримку.

За результатами прийняті відповідні рішення, які найближчим часом будуть реалізовуватися.

Учасники заходу ознайомились із станом реконструкції аеродрому та термінальної інфраструктури Миколаївського аеропорту та дійшли висновку, що він має можливість в найближчому часі обслуговувати як регулярні, так і чартерні авіаперевезення.

Учасники засідання вказали на заходи та роботи, які необхідно виконати для проходження сертифікації та повноцінного відновлення стабільних авіаперевезень.

Учасники засідання відвідали ДП «Стивідорну компанію «Ольвія», (раніше - спеціалізований морський порт "Октябрьск") - де побачили приклад успішної роботи морського порту під державним управлінням з оборотом 2, 5 млн. тонн вантажів та потенціалом у 10 разів більше.

Директор стивідорної компанії «Ольвія» Олейнік Р.М. розповів про історію, трудові здобутки, плани розвитку державного підприємства та підтримав розбудову та початок роботи Миколаївського аеропорту, в тому числі і для співпраці з перевезення вантажів.

Правління ААУЦА висловлює щиру подяку керівництву області, генеральному директору аеропорту Галайко М.В., за організацію заходу та бажає колективу Миколаївського аеропорту успішного завершення відновлення виробничої діяльності, сертифікації аеродрому та початку авіаперевезень в найкоротші терміни.