Асоціація «Аеропорти України» ЦА (ААУЦА) розширює міжнародну співпрацю щодо обміну досвідом з розвитку аеропортів України

Асоціація «Аеропорти України» ЦА (ААУЦА) розширює міжнародну співпрацю щодо обміну досвідом з розвитку аеропортів України

Одним з таких заходів є проведення засідання комітету стратегічного розвитку та міжнародних відносин (КСР та МВ), яке було організоване спільно з аеропортом "Даламан" (учасник ААУЦА з 2016 р. - генеральний директор Хамді Гювенч) та відбулось 17.06.2017 р. в м. Мармаріс (Туреччина), яке знаходиться на відстані 95 км від аеропорту.

м. Мармаріс було вибрано не випадково, оскільки воно є прикладом поєднання співпраці влади регіону, міста, аеропорту та туристичної індустрії.

Делегацію ААУЦА представляли керівники та власники аеропортів (представники обласних та міських рад) України, а також представники туристичного бізнесу ("АЛТУ", "Гамалія"). Загалом 24 учасника.

У засіданні взяли участь посол України в Туреччині Андрій Сибіга, мер м. Мармаріс, губернатор області Мугла, голова торгово промислової палати області, керівники найбільших туристичних операторів Туреччини "Anex Тour" та "TPG" , авіакоманії "Azur Air", які звернулися до присутніх з вітальним словом.

Президент Асоціації «Аеропорти України» Петро Липовенко, який очолював українську делегацію, в своєму виступі щиро привітав учасників заходу, висловив велику подяку турецьким представникам за організацію такого вкрай необхідного сьогодні для українських аеропортів заходу, розповів про діяльність, плани ААУЦА та співпрацю з органами центральної та місцевої виконавчої влади, побажав плідної результативної та ефективної роботи всім учасникам.

В діалозі керівників авіаційно-туристичної індустрії з обговоренням поточного стану справ та нагальних питань, які необхідно вирішувати прийняли участь:

• Хамді Гювенч, СЕО, Аеропорт "Даламан"

Роль партнерства аеропорту, влади і туроператорів;

• Голова "Торгової Палати Області Мугла"

Співпраця аеропорту Даламан з місцевою владою - рекомендації для керівників і власників регіональних аеропортів України;

• Олександр Новіковський, Президент АЛТУ

Перспективи чартерних програм з аеропортів України. Чартерні авіаперевезення в Україні: основні тенденції та перспективні напрямки.

Туреччина - причини успіху;

• Голова туроператора "AnexTour"

Організація чартерних програм з регіонів України - рекомендації власникам аеропортів. Стратегія по Даламану.

• Представник авіакомпанії "Azur Air"

Перспективи і складності виїзного і в'їзного авіатуризму України

• Євген Трескунов, Голова КСР та МВ ААУЦА

Маркетинг регіонального аеропорту і регіону. Приклади європейських аеропортів ("CORK" (Ірландія))

• Наталія Готко представник міжнародного аеропорту "Одеса"

Перспективи виїзного і в'їзного авіатуризму України на прикладі аеропорту "Одеса", з урахуванням введенням в експлуатацію нового терміналу.

З уст кожного промовця було висловлено ключову позицію про те, що тільки зацікавленість всіх учасників процесу, а це керівництво регіону, міста, аеропорту, промислово-торгових палат, туристичної індустрії, як єдина команда, яка може сприяти розвитку аеропорту, як критерій рівня розвитку регіону.

Можна привести приклад відносин в нашій державі, де деякі керівники місцевих та центральних органів виконавчої влади думають, що керівники аеропортів самі справляться з проблемою відновлення та розвитку авіаперевезень з регіональних аеропортів. Як видно з виступів, це є помилковою позицією та думкою. Хотілось би ще раз наголосити, що тільки командна відповідальність може принести бажаний успіх.

Для початку такої роботи, на думку фахівців та за прикладом аеропортів Європи, необхідні:

• Стратегія розвитку транспортної інфраструктури та авіаційної галузі

(особливу увагу приділити перевезенням за участі авіації);

• Стратегія розвитку аеропорту;

• Генеральний план розвитку аеропорту (мастерплан) на 20-30 років ;

• Бізнесплан на 5-10 років ;

• Програми розвитку регіону

(сумісна діяльність туристичної індустрії з авіацією);

• Модернізація інфраструктури аеропортів для можливості виконання

авіаперевезень сучасними ПС ;

• Маркетингова активність всіх ланок процесу.

Одним із етапів збільшення туристичної привабливості регіонів, на думку експертів, які приймали участь в засіданні є стратегічне партнерство між регіонами, містами, аеропортами України та зарубіжних країн, де спільними зусиллями відпрацьовуються вимоги та умови щодо організації виконання авіаційних перевезень.

Засідання пройшло на високому професійному рівні, конструктивно, по-діловому, що допомогло кожному учаснику визначитись щодо його участі в розвитку вищевказаних процесів.

Як було інформовано раніше, 16.06.2017р. делегація ААУЦА взяла також участь у відкритті виставки «50 найкращих винаходів Українців». Одним із експонатів виставки був стенд по виробництву ПС українським виробником ДП «Антонов» концерна «Укроборонпром», в тому числі і найбільшого літак в світі АН-225 «Мрія». Завдяки виставці можна було згадати та переглянути, що ми - українці, вже змогли зробити та зрозуміти, що наше майбутнє - в наших руках.

Керівництво ААУЦА та учасники делегації висловлюють щиру подяку керівництву аеропорту "Даламан", його генеральному директору Хамді Гювенч, керівництву компанії "Anex Тour", авіакомпанії "Azur Air", “Bravo”, “Anda Air” за гостинність, теплий прийом, увагу і доброзичливість, які були проявлені ними при

організації та проведенні засідання комітету СР та МВ.

За інформацією Асоціації «Аеропорти України» ЦА