Засідання аеродромно-технічного комітету Асоціації «Аеропорти України» цивільної авіації (ААУЦА)

Засідання аеродромно-технічного комітету Асоціації «Аеропорти України» цивільної авіації (ААУЦА)

15 березня 2017 року в приміщеннях самого високотехнологічного українського авіапідприємства, де виробляються унікальні літаки світового рівня – ДП «АНТОНОВ»- відбулось засідання одного із 11-ти комітетів (основні робочі органи Асоціації) - комітету «Аеродромно-технічного забезпечення польотів» Асоціації "Аеропорти України" ЦА (ААУЦА).

В засіданні прийняли участь керівники аеропортів, провідні фахівці, які опікуються утриманням в експлуатаційному стані одного із основних об’єктів аеропорту - аеродрому, який безпосередньо забезпечує безпеку польотів.

Також прийняли участь фахівці ДП «УКРАЕРОРУХ», МНС, ДЕРЖМЕТЕОСЛУЖБИ, представники провідних світових виробників спецобладнання, матеріалів, рідин та засобів утримання аеродромів, всього близько 80 чол.

Порядок денний засідання передбачав розгляд важливих питань:

- стратегічного розвитку мережі аеродромів України - виконання Державної цільової програми розвитку аеропортів до 2023 року прийнятої Постановою Уряду від 26.02.2016р. №126

- стан впровадження нормативно – правових актів та технічної документації, згідно європейських стандартів;

- виконання сертифікаційних вимог та регламентів ЄС при сертифікації аеродромів;

- використання новітніх технологій, спецобладнання, матеріалів, рідин та засобів утримання аеродромів в експлуатаційному стані;

- організація взаємодії структурних підрозділів при роботах на аеродромах.

Відбулася ділова, конструктивна, професійна дискусія фахівців, обмін думками та досвідом.

На жаль, незважаючи на запрошення за місяць до проведення заходу, Міністерство Інфраструктури та Державіаслужба не знайшли можливості делегувати на засідання своїх представників, які опікуються напрямками розвитку авіації та аеродромів. Ми розуміємо і щиро радіємо, що в цей період відбувалася презентація польотів довгоочікуваної українцями лоу-кост авіакомпанії «Ryanair», а також розуміємо важливість позитивного результату аудиту ІКАО, який проходить Державіаслужба.

ЦИМ ДЕРЖАНИМ ЦЕНТРАЛЬНИМ ОРГАНАМ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ МОЖЛИВО БУЛО ПРОЯВИТИ ЗАЦІКАВЛЕНІСТЬ ТА ДЕЛЕГУВАТИ СВОЇХ ПРЕДСТАВНИКІВ ДЛЯ ДОПОВІДІ ПРИСУТНІМ УЧАСНИКАМ ЗАСІДАННЯ КОМІТЕТУ ПРО СТАН РЕАЛІЗАЦІЇ "ДЕРЖАВНОЇ ЦІЛЬОВОЇ ПРОГРАМИ РОЗВИТКУ АЕРОПОРТІВ ДО 2023 Р." В КРАЙНЬОМУ ВИПАДКУ, ЗАВЧАСНО ПОПЕРЕДИТИ.

ДИВУЄ ТАКЕ ВІДНОШЕННЯ ДО ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ, ЧЛЕНАМИ ЯКОЇ СЬОГОДНІ Є 94 ПІДПРИЄМСТВА ТА ОРГАНІЗАЦІЇ З 13 КРАЇН СВІТУ В ТОМУ ЧИСЛІ 20 АЕРОПОРТІВ ТА АЕРОДРОМІВ УКРАЇНИ. ТАКОЖ ААУЦА Є ПОВНОПРАВНИМ ЧЛЕНОМ РАДИ АЕРОПОРТІВ ЄВРОПИ (АСІ ЄВРОПА) ДЕ ПРЕДСТАВЛЯЄ УСІХ СВОЇХ УЧАСНИКІВ ТА ЗА 25 РОКІВ СВОГО ІСНУВАННЯ (БУЛА СТВОРЕНА В 1992 РОЦІ) БАГАТО ЗРОБИЛА ДЛЯ РОЗВИТКУ АЕРОПОРТІВ ТА АВІАЦІЇ В НЕЗАЛЕЖНІЙ УКРАЇНІ.

Сам захід було проведено в конференц-залі ЛІіДБ ДП «АНТОНОВ» в смт. Гостомель, де з вітальним словом виступили:

- президент Асоціації Петро Липовенко, який доповів присутнім про результати діяльності ААУЦА та відзначив важливість, актуальність та своєчасність заходу;

- віце-президент ДП «Антонов» Кисельов Ю.Б.- про напрямки стратегічних завдань підприємства,

- директор АТП ДП «Антонов» Харченко М.Г. - про позитивні результати роботи та розширення діяльності підприємства,

- радник президента ДП «Антонов», льотчик-випробувач, Герой України Галуненко О.В.- про сучасний напрямок розвитку літакобудування.

З цікавістю були заслухані та обговорені презентації таких компаній:

• TRANSCON ELECTRONIC SYSTEMS – Чеська компанія, що спеціалізується в області виробництва систем світлосигнального обладнання для аеродромів та вертодромів.

• ПП "Профіт Індастріз"- Реалізація та використання бітумно-полімерних герметиків, мастик та бітумів іноземного та вітчизняного виробництва для будівництва та ремонту аеродромних покриттів та доріг.

• ДП "Торговий Дім "Пальміра" - Ремонтні матеріали для бетону

• «Ді АР Енержи груп» - Український виробник сертифікованих протиожеледних рідин Northern Guard 1, Northern Guard 2 для обробки ПС та Runaway Safe для поверхонь аеродромних покриттів - про застосування протиожеледних матеріалів для зимового утримання аеродромів та протиожеледних рідин

• "ГІС-Асоціація України" - про послуги в сфері інформаційних технологій, картографії, геодезії та будівництва

• "АЗБІ", АРМАТЕК – надає широкий спектр послуг у сфері житлового та комерційного будівництва «під ключ»: генпроектування, послуги генпідряду, виконання функцій Замовника, а також сервісного обслуговування побудованих об’єктів.

• «LedLamp» (Одеса, Украна) виробляє для ефективні і якісні LED світильники, що поєднують продуману запатентовану конструкцію з перевагами комплектуючих лідируючих світових брендів: Citizen Electronics., Mean Well, Ledil Oy, KingBrite.

• ТОВ «Авіаційний розрахунковий центр» - дистанційне зондування землі, геодезичні роботи, кадастрові роботи, аеронавігаційну інформацію.

• «Рокфальт» про холодну асфальтобетонну суміш власного виробництва для ямкового ремонту асфальтобетонних покриттів та інші матеріали для ремонтів та експлуатаційного утримання покриттів.

• «ГІС Україна» про метеорологічні системи, різні транспортні та енергетичні системи.

• доцента НАУ Краюшкіної Катерини Вікторівни про діяльність кафедри реконструкції аеропортів та автошляхів Національного авіаційного університету.

Захід пройшов у діловій, конструктивній обстановці, відчувалося, що зібралися професіонали своєї діяльності, було легко та невимушено, фахівці спілкувалися між собою з розумінням справи, яка їх об'єднує.

Учасники засідання відвідали аеродром та ознайомились з інфраструктурними об’єктами.

Комітет прийняв рішення:

1. Звернутися до Кабінету Міністрів та Державіаслужби з роз’ясненням щодо дії нормативно правових актів та технічної документації прийнятої до 1991року; .

2. Організувати з фахівцями Державіаслужби проведення семінару по роз'ясненню розробки та впровадженню нормативно технічної документації по сертифікації аеропортів. Орієнтовний термін проведення травень-червень.

3. За участю провідних профільних організацій провести семінар по геоінформаційним системам. Орієнтовний термін проведення липень 2017;

4. Звернутись в Державіаслужбу щодо зауважень до нормативних документів (сертифікаційні вимоги), які б враховували вимоги та видачу дозвільних документів на весь спектр аеродромної техніки.

5. Для поліпшення якості, направити листи та рекомендувати аеропортам планування робіт з науково - технічного супроводу при проектуванні, будівництві, ремонті, експлуатаційному утриманні аеродромних конструкцій.

6. Для забезпечення безпеки польотів, відповідності сертифікаційним правилам, направити листи у ЦОВВ щодо першочергового рішення питань добудування, дофінансування та вводу в експлуатацію об'єктів інфраструктури аеропортів "Львів" та "Харків", які були не добудовані до чемпіонату з футболу Євро 2012.

Правління Асоціації «Аеропорти України» ЦА, висловлює щиру подяку керівництву ДП "АНТОНОВ" за теплий прийом, увагу і доброзичливість, високий професіоналізм та цікаві екскурсії при організації проведення засідання одного з 11-ти комітетів ААУЦА - комітету "Аеродромно-технічного забезпечення польотів".

За інформацією Асоціації «Аеропорти України» ЦА