15.02.2018 за ініціативи Асоціації "Аеропорти України" ЦА (ААУЦА) в Державіаслужбі (ДАС) відбувся круглий стіл щодо "Порядку і правил здійснення обов’язкового авіаційного страхування цивільної авіації"

15.02.2018 за ініціативи Асоціації "Аеропорти України" ЦА (ААУЦА) в Державіаслужбі (ДАС) відбувся круглий стіл щодо "Порядку і правил здійснення обов’язкового авіаційного страхування цивільної авіації" введених в дію Постановою Кабінету Міністрів України від 06.09.17 № 676, яка набрала чинності та діє з 20.12.2017р. На заході були присутні близько 40 осіб, які представляли аеропорти, хендлінгові компанії, авіакомпанії, паливнозаправні, кейтеренгові, страхові компанії, провайдера повітряного руху.

Представники аеропортів зазначили, що на етапі обговорення проекту цієї Постанови ААУЦА були визначені слабкі місця, такі як, наприклад високі мінімальні страхові ліміти для експлуатантів аеропортів та сертифікованих суб’єктів наземного обслуговування, неєвропейські підходи до визначення мінімальних страхових лімітів та їх критеріїв, про що не один лист, починаючи із 2015 року, був направлений до ДАС. На жаль, тоді розробники документу не врахували думку фахівців. А уже сьогодні, коли всі зрозуміли, що вищевказана Постанова не може бути виконана, необхідно, як завжди , приймати термінові заходи для врегулювання ситуації, адже ніхто ж не сумнівається, що страхування необхідне.

На думку учасників заходу, страхування згідно положень і норм цієї Постанови призведе до значного підвищення вартості авіаційних перевезень, що суперечить політиці Держави щодо доступності авіаційного транспорту шляхом його здешевлення, бо всі видатки, так чи інакше перекладаються на пасажира. Норми Постанови є також дискримінаційними для малих і середніх підприємств авіаційної галузі (хендлінгових компаній, ПЗК та інш.), які фінансово неспроможні сплачувати передбачені страхові внески, які визначені із обсягів діяльності аеропортів в цілому, а не тої частки ринку яка обслуговується безпосередньо цими компаніями. Дуже добре, що до розмови долучилося керівництво Державіаслужби - в.о. першого заступника голови Коршук С.М., під головування якого пройшло засідання.

На заході одностайно було прийнято рішення щодо необхідності внесення змін до зазначеної Постанови та домовилися створити робочу групу із залученням представників бізнесу та громадських організацій для підготовки таких змін.

Від ААУЦА до 20.02.2018 р. будуть подані кандидатури в робочу групу, щоб уже 22.02. провести перше засідання.

До всіх публікацій
Інші події
Зустріч керівного складу авіапідприємств – члені...
22 березня 2019, 15:17
Таке розуміння та співпраця керівників регіону т...
19 березня 2019, 12:33
Дивитися всі:
Статті
Спільне засідання комітетів інформаційних технол...
06 березня 2019, 12:47
26 лютого 2019 року відбулась зустріч керівництв...
26 лютого 2019, 17:50
Радує успіх виробників та задоволення замовників...
22 лютого 2019, 17:48
Дивитися всі:
Залишайтесь
в курсі
Дякуємо, що підписалися на наші новини!