Про нас
AAУЦА

З метою сприяння розвитку аеропортів, впровадження новітніх технологій та сучасної спеціальної техніки, обладнання, засобів автоматизації та механізації виробничих процесів, утримання в експлуатаційному стані аеродромів, аеропортів та авіапідприємств 18 червня 1992 в Київському інституті інженерів цивільної авіації (Національний авіаційний університет) відбулася конференція представників 24 підприємств і організацій цивільної авіації України, де була створена Асоціація «Аеропорти України» цивільної авіації (ААУЦА) – недержавне, добровільне, громадське об'єднання. На цьому заході більшістю голосів було затверджено Статут ААУЦА, обрано Правління, ревізійну комісію, Президента та Віце-президента.

Першим Президентом ААУЦА був обраний Троценко Анатолій Миколайович (заступник начальника Українського  управління цивільної авіації) , Віце-президентом - Коларжа Віталія Олексійовича (начальник аеропорту "Вінниця").

За час свого існування в діяльності ААУЦА були різні періоди, в яких проходило виділення аеропортів в окремі суб'єкти (підприємства) господарської діяльності, передача аеропортів із державної в комунальну власність, забезпечення сертифікаційної  придатності аеродромів, відповідність виробничих процесів сертифікаційним вимогам та європейським стандартам.

Початок інтенсивного розвитку ААУЦА прийшов на час підготовки аеропортів України до обслуговування учасників та гостей фінальної частини чемпіонату Європи з футболу «Євро-2012» та продовжується по теперішній час. В цей час приймалися відповідальні рішення щодо будівництва та модернізації об'єктів інфраструктури аеропортів, розроблялись програми, проекти, положення, інструкції та інші нормативно - правові та регуляторні акти.

У 2013 році на загальних зборах учасників ААУЦА президентом Асоціації «Аеропорти України» цивільної авіації було обрано Липовенко Петра Івановича.

У 2014 р. - Віце-президентом ААУЦА рішенням загальних зборів був затверджений Франчук Олександр Григорович.

За цей період учасниками ААУЦА стали підприємства, компанії, організації з  розробки новітніх технологій та виробники сучасної спецтехніки, обладнання для аеропортів та авіапідприємств із провідних країн світу: США, Німеччини, Франції, КНР, Австрії та інші. На сьогодні учасниками ААУЦА є більш як 90 підприємств та організацій  із 12 країн світу, в тому числі 20 аеропортів України, ДП Авіакомпанія «Україна», ДП «Украерорух» та фінансова установа «Кредобанк», аеропорт "Даламан" (Туреччина).

З червня 2014 року ААУЦА являється повноправним членом Ради Аеропортів Європи (ACI-Europe), де плідно співпрацює з усіма членами АСІ та представляє своїх учасників  в діяльності цієї організації.

Протягом 5-ти років для популяризації діяльності аеропортів, авіапідприємств України та усіх учасників ААУЦА,  інформації про результати їх діяльності, ознайомлення з новітніми технологіями, керівництвом ААУЦА організовуються: науково - практичні конференції, міжнародні авіафоруми, Аероконгреси (2014, 2015, 2016,2017), конкурси "Аеропорт року" і  "Кращий за професією", засідання правління та комітетів ААУЦА в Києві, Львові, Чернівцях, Вінниці, Одесі, Франції, КНР, Норвегії, Туреччині.

ААУЦА  активно приймає участь у розробці нормативно-правових та регуляторних актів авіаційної галузі та аеропортової діяльності, завжди підтримує прозору, незалежну професійну позицію, яка сприяє розвитку та відновленню діяльності усіх аеропортів України.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
Мета діяльності Асоціації
 • Забезпечення високого рівня безпеки
  авіації з напрямків діяльності
 • Впровадження сучасних методів управління та удосконалення технологій виробничої діяльності в авіапідприємствах
 • Модернізація виробничих процесів
 • Представництво інтересів та захист законних прав учасників Асоціації в органах центральної виконавчої та законодавчої влади, органах місцевого самоврядування, міжнародних авіаційних організаціях
Досягнення
 • Зуміли об'єднати усіх зацікавлених в розвитку
  авіаційної діяльності України
 • Створили умови для спілкування фахівців - експертів окремих видів діяльності в авіаційній галузі
 • Обмінюємось міжнародним досвідом з управління
  та організації аеропортовою діяльністю
 • Залучили до співпраці усіх заінтересованих
  в авіаційних перевезеннях учасників ринку
 • Розробка та експертна оцінка нормативно правових
  та технологічних актів безпосередньо забезпечується фахівцями та експертами, делегованими ААУЦА
 • Являємося ініціатором впровадження новітніх
  технологій та обладнання в аеропортову діяльність
 • Стимулюємо безпосередніх виконавців виробничих процесів авіаційної діяльності , що піднімає престиж професій
Документи Асоціації
Статут
Положення про комітети